OtoGüncel Forum
0 oy
14.5k kez görüntülendi
Hyundai Accent Blue otomatik dizel araç almak niyetindeyim fakat bu aracın 2. el durumu nedir? Almak mantıklı mıdır sizce? Bulut.
Expert (12.1k puan) tarafından | 14.5k kez görüntülendi

1 cevap

0 oy

 

Merhaba Sayın Bulut,
 
Sorunuzun yanıtına başlamadan önce belirtmeliyim ki Accent Blue sınıfında kesinlikle iyi bir yere sahip olan araçtır. O yüzden seçiminiz bence güzel olmuş. Hyundai markası kendisini hem dünyada hem de ülkemizde ispatlamış gerek satış gerekse satış sonrası hizmetlerinde tam anlamıyla ülkemiz şart ve gereksinimlerine göre hareket eden bir marka olmuştur.  Bunun yanında 2. el pazarında da Accent Era serisiyle satış rekorları kırmış ve pazarda üst üste birincilikler elde etmiştir. Buda araçların hem ekonomik hem performanslı hem de sağlam olmasından kaynaklanıyor. Fakat şunu da belirtmeliyim ki Hyundai satış stratejisinde birtakım değişiklikler yaptı ve araçlarının fiyatlarını ekonomik sınıftan çıkartıp üst sınıftaki pahalı araçlar sınıfına soktu. Böylece hem kendisi için hem de müşterileri için çıtayı bir kademe yükseltmiş oldu. Bunun iyimi yoksa kötümü olduğunu tabi ki zaman gösterecek. Bu araçların 2. el durumlarını söylemek için biraz erken ama şunu biliyorum ki araçla ilgili sıkıntı olmaz sadece bu modeller piyasaya yeni çıktığı için değer kaybı ve piyasadaki satış adedi gibi çok fazla verilere henüz sahip değiliz. Şimdilik sadece markanın geçmişine, şimdiye kadar olan diğer modellerinin 0 km ve 2. el satış rakamlarına bakarak varsayımlarda bulunabiliriz.
 
Markanın avantajlarını kısaca belirtecek olursak öncelikle araçlar kesinlikle ülkemizin yol şartlarına uygun olarak gayet sağlam olarak üretiliyorlar. Yine markanın hemen hemen her ilde servisi bulunmakta buda şehirlerarası seyahatlerde ya da Anadolu’nun küçük illerinde bile aracı sorunsuzca kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Ayrıca araçların satış sonrası hizmetlerinde gerek parça temininde gerekse parça fiyatlarının uygunluğu açısından avantajlı olması bu markayı değerli ve 2. el piyasasında da ön sıralara çıkarıyor. Bütün bu verileri göz önüne aldığımızda Accent Blue almamanız için bir neden gözükmüyor. Ayrıca aracın motoru sesiz, ömrü uzun ve de yakıt sarfiyatı bakımından ekonomik. Gerek içi gerekse dışı açısından yeni tasarım şık ve trafikte kendisini hemen fark ettiriyor.
 
<strong>Özetle</strong> aracı ister 0 km ister 2. el olarak gönül rahatlığıyla alabilirisiniz. Son olaraktan sizde araştırmışsınızdır gerçi ama ben yine de aracın fiyatlarıyla ilgili kısaca bilgi vermek isterim. Aracın en baz modeli üzerinden gidecek olursak bayii 0 km liste fiyatı ortalama 47.000 TL civarında buna alternatif olarak aracı spot olarak satan firmalarda aracın fiyatını 42.900 TL olan ilanlarda görmeniz mümkün eğer bayide bu rakamlara araç alma şansınız olmazsa spot satanları tercih edebilirsiniz. Malum araca plaka takar takmaz en az 5000 TL değer kaybedecektir. Bunun yanın da illaki 0 km olmasın 2. el de alabilirim diyorsanız ki ben size bunu tavsiye ederim o zamanda 5.000 ile 10.000 km arasında hatasız 0 km ayarında bir aracı 40.000 TL gibi rakamlara bulabilirsiniz. Böylece aracın 0 km değer kaybından kurtulmuş olur ve hemen satmanız gerekirse de aldığınız fiyata aracınızı rahatlıkla satabilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Seçiminiz şimdiden hayırlı olsun...
Expert (12.1k puan) tarafından

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
23, Ekim, 2012 OtoGüncel Expert (12.1k puan) tarafından soruldu | 16k kez görüntülendi
–1 oy
2 cevap
3, Ekim, 2012 OtoGüncel Expert (12.1k puan) tarafından soruldu | 20.9k kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
1, Ekim, 2012 OtoGüncel Expert (12.1k puan) tarafından soruldu | 793 kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
10, Eylül, 2012 OtoGüncel Expert (12.1k puan) tarafından soruldu | 4.4k kez görüntülendi
Otomobiller Hakkında Tüm Sorularınızı Sorun, Uzmanları Cevaplasın.

348 soru

258 cevap

12 yorum

374 kullanıcı

348 soru
258 cevap
12 yorum
374 kullanıcı