OtoGüncel Forum
0 oy
30.2k kez görüntülendi

Merhaba arkadaşlar.
2004 Megane 2 Dynamique 1.6 16V aracım var.
Arabamda şu sıralar marş almama sorunu çıktı.
Şöyle ki, aracımı parkettim ve 5 dakika sonra tekrar çalıştırmak için start-stop'a bastığımda aracımın gösterge panelleri çalışıyor, ancak araba çalışmadı, hemen ustayı çağırdım ve sorunun kaputun içerisinde sağ tarafta bulunan sigortalardan birisi yandığını söyleyerek değişti ve arabam çalıştı.

Aradan iki üç gün geçtikten sonra tekrar aynı sorun başıma geldi.
Start'a bastığımda gösterge panelleri devreye giriyor, ancak araba çalışmıyor...
1. Yöntemim: 
Arabayı vurdurarak çalıştırıyorum, işimi hallediyorum ve stop ediyorum.. 
Bu sefer hemen tekrar marşa bastığımda araba çalışıyor...
2. Yöntemim:
Start'a basıp araba çalışmadığında 1-2 dakika bekliyorum tekrar start'a basıyorum (bunu 2-3 kere deniyorum) o zaman araba çalışıyor..
Sorunun nerede olduğunu tam olarak bilmiyorum....
Marş dinamosunda, kömüründe, kablolarında veya başka yerlerde....

Bu olay sizlerinde başına gelmiştir ve çözümleriniz nelerdir, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Not: Marş sorunu olmadan bir hafta önce double ekran teyp taktırdım, bu sorunun ondan kaynaklandığını sanmıyorum ama yine bi ihtimal diye yazıyorum... 

OtoFan (160 puan) tarafından
tarafından düzenlendi | 30.2k kez görüntülendi

4 Cevaplar

0 oy
Kanka 3 yildir ariyorum bulunca yazarim
Ama filtrelerden degil ya kelebekten ya enjektor
tarafından
0 oy
Akünüzün durumunu örçdürün büyük ihtimal bitmistir. Değistirince hic bir probleminiz kalmayacaktır.
tarafından
0 oy
aynı sorunu  yasayan bırı olarak denemedıgım baktırmadıgım yer kalmadı sorun sadece 50 tl ye cozuldu anahtarı degıstırın yada yenıden kodlattırın anahtar anakart hatası beyıne sınyal gonderıyor benzın gelmıyor mars basmıyor yenı bır anahtar la bu iş çöulecektır
tarafından
0 oy
Kardeş sıkıntı neredeymis ayni sorunu yaşıyorum bende
tarafından

İlgili sorular

0 oy
0 cevap
4, Ekim, 2018 Huseyin tarafından soruldu | 19.9k kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
8, Ocak, 2016 Samet cansiz 12 OtoFan (120 puan) tarafından soruldu | 6.5k kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
27, Kasım, 2017 Toprak OtoFan (120 puan) tarafından soruldu | 2.3k kez görüntülendi
+1 oy
1 cevap
19, Ekim, 2015 muratalper06 OtoFan (130 puan) tarafından soruldu | 739 kez görüntülendi
+2 oy
1 cevap
31, Ocak, 2018 Ahmetravzaoglu OtoFan (200 puan) tarafından soruldu | 8.2k kez görüntülendi
348 soru
260 cevap
12 yorum
366 kullanıcı
Grafik Tasarım