OtoGüncel Forum
0 oy
533 kez görüntülendi
Eşimle birlikte İzmir’de ikamet ediyoruz. Hafta içleri arabayı eşim kullanıyor ve günde ortalama 30 km yol yapıyor. ( İşine çevre yolundan gidip geldiği için trafiğe girmiyor. ) Çoğu uzun yolda olmak üzere yılda ortalama 25.000 km yol yapıyoruz. Yakın zamanda bir bebeğimiz olacağından bagajına bebek arabası sığabilecek, nadiren sorun çıkartan ( benim için en önemlisi ) , güvenli ve sollama yaparken gerekli ittirme gücünü sağlayacak 30.000 ile 45.000 TL arasında araç arıyorum ama kafam çok fena karışmış durumda.

Sizlerden bana, yukarıda bahsettiğim özelliklere sahip bir araç tavsiyesinde bulunmanızı rica ediyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.
Expert (12.2k puan) tarafından | 533 kez görüntülendi

1 cevap

0 oy
En İyi Cevap

Sayın okurumuz,
Belirtmiş olduğunuz fiyat aralığı çok geniş olduğundan bir çok seçenek sığdırabiliriz. Öncelikle şunu söyleyebiliriz ki, yeni teknoloji ile birlikte artık bir çok marka ve ürünleri çok fazla sıkıntı çıkarmamaktadır. Güvenlik konusunda ve yakıt ekonomisi konusunda birçok standartlar getirildiğinden yeni üretim araçlar bu konuda iyiler. Siz 3 yaşını geçmemiş bir araç aldığınızda henüz üretici garantisi devam eden bir araca sahip olabilirsiniz demektir.
Öncelikle araç alacak kişilere önerimiz, marka konusunda bir veya iki seçeneğe kadar indirgemek, bu markalar içinde de segment konusunda net bir karara varılmasıdır.
Sahip olmak istediğiniz aracın iç kısmını daha fazla kullanmak istiyorsanız ve ailenizle sık sık seyahat ediyorsanız sedan veya wagon bir araç, şehir içinde sürekli ve tek başınıza seyahat ediyorsanız park sorunu da yaşamamak adına hatcbak bir araç düşünebilirsiniz. Otomatik vites araçlar şehir içi kullanımlarda çok rahatlatıcı bir unsur. Yeni teknoloji ile birlikte de birçok sorunlar ortadan kaldırıldı. Şehir içinde cvt şanzuman, uzun yolda edc şanzuman tercik edebilirsiniz. Bva şanzumanlarda yakıt tüketimi faxla veya bvr şanzumanlarda geçişleri hissedebiliyorsunuz ve yine bvr şanzumanlarda kaydırma olabiliyor. Çok fazla yol ve km yapmıyorsanız benzinli tercih edebilirsiniz. Dizel araçlarda yakıt kalitesine dikkat ediniz.
Marka konusunda tercihinizi servis ağı ve yedek parça fiyatı ve bolluğuna göre karar vermeniz daha doğru olacaktır.
Seçiminiz her ne olursa olsun, yeni aracınızın hayırlı olmasını dileriz.
Keyifli ve güvenli sürüşler dileriz.

Expert (12.2k puan) tarafından
tarafından seçilmiş

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
12, Mart, 2013 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 3.4k kez görüntülendi
+1 oy
1 cevap
21, Kasım, 2012 gulensoylemez OtoFan (160 puan) tarafından soruldu | 1.7k kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
12, Mart, 2013 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 7.7k kez görüntülendi
+1 oy
4 cevap
25, Eylül, 2012 ertblgn OtoFan (160 puan) tarafından soruldu | 4.1k kez görüntülendi
348 soru
260 cevap
12 yorum
366 kullanıcı
Grafik Tasarım