OtoGüncel Forum
0 oy
109 gösterim
Expert (12.1k puan) sordu | 109 gösterim

1 cevap

0 oy

 

Motosikletin satın alma maliyetinin düşük olmasının yanı sıra, yakıt tüketimi, bakım masrafları gibi kullanım giderleri de son derece düşüktür. Bu nedenle, kanaatime göre motosiklet kullanımının devlet tarafından daha fazla teşvik edilmesi gerekir. Avrupa’da özellikle bizim gibi Akdeniz ülkelerinde motosiklet büyük şehirlerin vazgeçilmez bir aracı. Çünkü büyük şehirlerde otomobille hem şehir merkezine girilebilecek yerler kısıtlı hem de park yerleri pahalı. 
Özellikle son yıllarda İstanbul gibi büyük şehirlerde de durum Avrupa’dan çok farklı değil. Bu duruma en iyi çözümse trafikte daha az yer kaplayan, hareket kabiliyeti yüksek ve ekonomik çözüm sağlayacak olan motosiklettir. 
Karayollarında otomobilin dörtte biri kadar yer kaplayan motosikletlerin kullanımı özendirildiği ve teşvik edildiği takdirde trafik yoğunluğu da önemli ölçüde azalacaktır. Ancak daha sürdürülebilir ve katlanılabilir bir trafik için trafik kurallarına uyan ve uymaya özen gösteren motosiklet sürücülerine de ihtiyaç vardır.
Sözün özü; özellikle büyük şehirlerde motosiklet kullanımının artması hem trafik sıkışıklığını ve dolayısıyla trafikte geçirilen zaman kaybını azaltır hem de ekonomiklik sağlar. Daha sürdürülebilir ve katlanılabilir bir ulaşım için başta motosiklet kullanıcıları olmak üzere tüm sürücüleri daha saygılı ve kurallara uygun davranmaya davet ediyorum. Trafikte sabrınız ve saygınız bol olsun
Expert (12.1k puan) cevapladı

İlgili sorular

0 oy
0 cevap
27 Ekim 2016 newdriver OtoFan (120 puan) sordu | 426 gösterim
0 oy
1 cevap
10 Nisan 2013 mehmetygn OtoFan (120 puan) sordu | 1.2k gösterim
0 oy
1 cevap
28 Ocak turkteknik OtoFan (120 puan) sordu | 523 gösterim
Otomobiller Hakkında Tüm Sorularınızı Sorun, Uzmanları Cevaplasın.

335 soru

254 cevap

11 yorum

354 üye

335 soru
254 cevap
11 yorum
354 üye