OtoGüncel Forum
0 oy
102 gösterim
13 Eylül 2012 OtoGüncel Expert (12,110 puan) sordu | 102 gösterim

1 cevap

0 oy

 

Motosikletin satın alma maliyetinin düşük olmasının yanı sıra, yakıt tüketimi, bakım masrafları gibi kullanım giderleri de son derece düşüktür. Bu nedenle, kanaatime göre motosiklet kullanımının devlet tarafından daha fazla teşvik edilmesi gerekir. Avrupa’da özellikle bizim gibi Akdeniz ülkelerinde motosiklet büyük şehirlerin vazgeçilmez bir aracı. Çünkü büyük şehirlerde otomobille hem şehir merkezine girilebilecek yerler kısıtlı hem de park yerleri pahalı. 
Özellikle son yıllarda İstanbul gibi büyük şehirlerde de durum Avrupa’dan çok farklı değil. Bu duruma en iyi çözümse trafikte daha az yer kaplayan, hareket kabiliyeti yüksek ve ekonomik çözüm sağlayacak olan motosiklettir. 
Karayollarında otomobilin dörtte biri kadar yer kaplayan motosikletlerin kullanımı özendirildiği ve teşvik edildiği takdirde trafik yoğunluğu da önemli ölçüde azalacaktır. Ancak daha sürdürülebilir ve katlanılabilir bir trafik için trafik kurallarına uyan ve uymaya özen gösteren motosiklet sürücülerine de ihtiyaç vardır.
Sözün özü; özellikle büyük şehirlerde motosiklet kullanımının artması hem trafik sıkışıklığını ve dolayısıyla trafikte geçirilen zaman kaybını azaltır hem de ekonomiklik sağlar. Daha sürdürülebilir ve katlanılabilir bir ulaşım için başta motosiklet kullanıcıları olmak üzere tüm sürücüleri daha saygılı ve kurallara uygun davranmaya davet ediyorum. Trafikte sabrınız ve saygınız bol olsun
13 Eylül 2012 OtoGüncel Expert (12,110 puan) cevapladı

İlgili sorular

Otomobiller Hakkında Tüm Sorularınızı Sorun, Uzmanları Cevaplasın.

312 soru

246 cevap

11 yorum

314 üye

312 soru
246 cevap
11 yorum
314 üye