OtoGüncel Forum
+1 oy
6.4k kez görüntülendi

merhaba,
öncelikle benim gibi bu işin içinde olmayanların anlayabildiği dilde yorumlarınızı yazıya döktüğünüz için teşekkürler. 
soruma gelirsek, ilk aracımı alacam ama bu konularda yeterli bilgim yok, ne kadar netten arastırsamda, yasanmış tecrubelerin yerini tutmaz. 50-60 bin tl arası bir araç düşünüyorum. araç güçlü olsun, rampada bayırda bayılmasın, cok fazla sorun çıkarmasın istiyorum. aylik max. 200 km yababilirim,yılda birde uzun yol.yakıt olarakda dizel düşünüyorum. hatchback veya sedan olabilir. araştırmalarımda aklıma ve gönlüme en çok volvo s40 takıldı. bu araç hakkındaki birikimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. birde siz olsanız bu parayı 2.el volvo s40 a verirmisiniz? yada siz olsanız ne alırsınız. şimdiden yorumlarınız için teşekkur ediyorum.
iyi çalışmalar.
OtoFan (160 puan) tarafından | 6.4k kez görüntülendi

1 cevap

+1 oy
En İyi Cevap

İlgi ve alakanız için ben teşekkür ederim mümkün olduğu kadar bilgi ve tecrübelerimi aktarmaya çalıyorum bir nebze fikirlerinize ışık tutabiliyorsam ne mutlu bana. Öncelikle belirtmeliyim ki Volvo markasını kalitesi, sürüşü, güvenliği ve diğer aklınıza gelen her şeyle kesinlikle diğer araçlardan üstün olarak değerlendirmek yanlış sayılmaz. Çünkü bu sadece benim fikrim değil tüm dünyada marka olarak kendisini ispatlamış ve dünya markaları arasında yerini kabul ettirmiş bir araçtır. Yaşadığınız ili belirtmediğniz için şunu söylemeliyim eğer küçük bir ilde yaşıyorsanız bu araçların satış sonrası hizmetleri için her ilde yetkili servis bulamayabilirsiniz ve bu bir sıkıntı olarak karşınıza çıkar bu nedenlerden dolayı 2.el pazarında da düşük pazar payına sahip ama şunu da şöylemeden geçmek istemiyorum kalite tutkunlarının vazgeçilmez markası diyebilirim. Bana alırmısınız diye sormuşsunuz evet alırdım ama alternatiflerinide mutlaka değerlendirirdim. Bence siz ayda 200 km den fazla yol yapmıyorsanız benzinli araç alın çünkü dizel araç alırken fazla daha fazla para ödeniyor ve aracı çok kullanmadığınız zaman maliyetini amorti etmeniz olanaksız. Bunun yerine benzinli araçlarda daha yüksek ve daha donanımlı alternatifler alınabiliyor. Nedir bunlar derseniz bütçenize göre otombil olarak Volkswagen Jetta-Passat, Audi A4, Honda Accort, Toyota Avensis. Fort Mondeo hatta BMW 316-318, Hyundai araçlar olabilir. Tercihinizi SUV tarzı araçtan yana kullanacaksanız Volkwagen Tiguan, Hyundai İX35, Kia Sportage gibi araçlarıda inceleyin derim. Eğer tercihiniz illaki dizel olacaksa bu araçların enaz 2-3 model düşük ve daha fazla km yapmış olanlarını alabilirsiniz.

Expert (17.1k puan) tarafından
tarafından seçilmiş

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
2, Ekim, 2012 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 1.1k kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
10, Ekim, 2012 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 20.9k kez görüntülendi
+1 oy
4 cevap
25, Eylül, 2012 ertblgn OtoFan (160 puan) tarafından soruldu | 4.2k kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
1, Ekim, 2012 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 797 kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
1, Ekim, 2012 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 1.8k kez görüntülendi
348 soru
260 cevap
12 yorum
366 kullanıcı
Grafik Tasarım