OtoGüncel Forum
0 oy
2.5k kez görüntülendi
2001 landrover freelander almaya karar verme aşamasındayım 2500 motor otomatik vites BRC marka lpg takılı 105 bin km de bunları değerlendirip esasen nelere dikkat etmem gerektiği konusunda bilgilendirir misiniz? Bu araba konusunda fikriniz nedir? Önerir misiniz? soruma çok kısa sürede cevap vermenizi rica ediyorum çünkü zamanım az teşekkürler
Expert (12.2k puan) tarafından | 2.5k kez görüntülendi

1 cevap

0 oy

Öncelikle fiyat belirtmediğiniz için çok fazla alternatif araç tavsiyesinde bulunamayacağım. Almayı düşündüğünüz aracı fiyat aralığı bakımından incelersek o rakamlara alınabilecek aksesuar ve donanım olarak iyi özelliklere sahip SUV araçlar içerisinde yer alıyor. Hem gösterişli hem güvenli hem de fiyat olarak cazip araç. Bunun yanında araçta BRC marka Lpg olması da avantaj çünkü BRC marka olarak iyi ve sorunsuz bir sistemdir dolayısıyla da fiyatı da biraz yüksektir bu da aynı fiyatlı Lpg’siz bir araca göre fiyat avantajı getirir. Buraya kadar hep iyi yönlerinden bahsettik şimdide gelelim aracın eksik yönlerine; öncelikle bu araçlar şuan 2.el piyasasında çok fazla sorun çıkartan araçlar olarak isim yaptı. Diğer yandan motor hacmi yüksek olduğu için aracın MTV’ si ( Motorlu Taşıtlar Vergisi )yüksek, aynı zamanda yakıt sarfiyatı da silindir hacmiyle orantılı olarak fazla ve de son olarak yedek parça sıkıntısı var her istediğiniz anda parçayı dışardan kolaylıkla temin edemezsiniz. Yetkili servisten bulmanız gerektiğinde ise hem parçanın gelmesini beklemek hem de yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalacaksınız tabi buda büyük şehirlerde yaşıyorsanız ve şehrinizde yetkili servisi varsa geçerli. Benim kişisel fikrimi soracak olursanız eğer böyle bir araca elinizdeki kısıtlı bir bütçeyle sahip olacaksanız iyi düşünün derim çünkü karşılaşacağınız sorunlar hem maddi hem de manevi olarak sizi üzer ama para sıkıntım yok sırf zevk için alıyorum derseniz o zaman sorun yok. Fakat illaki bu fiyatlara bu tip SUV araç almak istiyorum derseniz size emsal olarak aynı yıllarda üretilmiş olan Honda CRV yada Toyota Rav4’de de bakın derim. Söylediğim 2 aracında hem silindir hacimleri daha düşük dolayısıyla MTV’si düşük hem de hemen hemen her ilde yetkili servisi var ve aynı zamanda servis dışında da parça bulma ihtimaliniz daha fazla. Bu özelliklerde onları bir adım öne çıkartıyor umarım yardımcı olabilmişimdir.

Expert (12.2k puan) tarafından

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
12, Mart, 2013 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 4.0k kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
12, Mart, 2013 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 8.9k kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
2, Ekim, 2012 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 1.7k kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
10, Eylül, 2012 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 1.2k kez görüntülendi
348 soru
260 cevap
12 yorum
366 kullanıcı
Grafik Tasarım