OtoGüncel Forum
+1 oy
748 kez görüntülendi
Sayın yetkili, Şu an 2008 model ford C-Max TDCİ Ghia engelli plaka aracım var. Aracımdan memnun olmakla birlikte model yükseltmek için değiştirmeyi düşünüyorum. Tercihimde olmazsa olmazlarım ve önceliklerim şu şekilde.  Aracın bagaj kapasitesi önemli (en az 450 lt.) ve özellikle dikey genişlik yaratmalı ki koltuk indirildiğinde de alan değerlendirilebilsin. İkincisi konforlu, sorunsuz ve tasarruflu otomatik vitesi olmalı. Üçüncüsü yıllık 10000-15000 km.lik bir kullanım düşünülürse yakıt ekonomisi sağlamalı. Mümkünse konfor ve sağlamlık sağlamalı. Belki de tahdit oluşturan bir husus 1600 cc ye kadar alabilirim. Bu özellikteki bir araç için 80.000 TL. ye kadar çıkabilirim. Şu an tesbitlerimden bazılarını da sizinle paylaşmak istiyorum. Bu kapsamda Passat Variant, Tiguan, MEGANE SPORT TOURER, SCENIC. Grand SCENIC vb. modeller var. Biliyorum aynı katedoride araçlar değil ve fiyatları da farklılık göstermekte. Ayrıca sizin favoriniz olabilecek benim ifade etmediğim sizin favoriniz modeller de olabilir. Yardımınızı bekliyorum teşekkürler...
OtoFan (160 puan) tarafından | 748 kez görüntülendi

1 cevap

+1 oy
En İyi Cevap

Merhaba Koray bey öncelikle sizinde belirttiğiniz gibi söylediğiniz tüm araçların sınıfları ve fiyatları farklı ama hepside sınıfının iyi araçları ve tercih edilebilir. Ekonomik olmasını istediğiniz için kesinlikle bu araçların dizel motor seçeneklerini tercih etmelisiniz. Station wagon tarzında bir araç isterseniz ilk önce Passat Variant TDI sonrasında Megane Sport Tourer DCI iyi bir seçim olabilir. Eğer Kompakt MPV sınıfı araçlar derseniz belirttiğiniz araçlardan farklı olarak Citröen C4 Grand Picasso HDI, Peugeot 5008 ve 3008 HDI araçlara bakabilir ve sonrasında da kendi aracınızın yeni kasasının TDCI motor seçeneklisi ile Renault Grand Scenic DCI araçlara bakabilirsiniz. Hepsinden faklı olsun diye düşünüyorsanız kompakt SUV araçlarda da belirttiğiniz Volkswagen Tiguan  TDI iyi bir seçim olacaktır ama alternatif isterseniz Hyundai İX 35 CRDI ve Kia Sportage CRDI araçlara bakabilirsiniz. Engel durumunuzu tam olarak belirtmemişsiniz oyüzden sadece şunu belirtmek isterim araca iniş biniş sorun oluyorsa Kompakt SUV ve Kompakt MPV araçları 2. planda değerlendirin derim.Seçiminiz şimdiden hayırlı olsun.

Expert (17.1k puan) tarafından
tarafından seçilmiş

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
27, Eylül, 2015 HEROSCA OtoFan (120 puan) tarafından soruldu | 288 kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
9, Mart, 2013 Güven Atıcı OtoFan (120 puan) tarafından soruldu | 4.5k kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
21, Eylül, 2012 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 1.6k kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
2, Mart, 2018 Yasin OtoFan (120 puan) tarafından soruldu | 8.3k kez görüntülendi
0 oy
0 cevap
10, Kasım, 2017 Zaoo OtoFan (120 puan) tarafından soruldu | 637 kez görüntülendi
348 soru
260 cevap
12 yorum
366 kullanıcı
Grafik Tasarım