OtoGüncel Forum
+1 oy
1.7k kez görüntülendi
Sayın Hocalarım, öncelikle ilginiz için şimdiden teşekkür ederim. 5 kişilik bir aileye sahibiz. 40.000.-50.000 arası 0 bir araç almak niyetindeyiz. Benzinli talep ediyoruz, yılda 10-15 bin km yaparız düşüncesindeyiz. Eşimin baskısı ile golf 7 yada yeni auris karşılaştırması yapıp duruyoruz. Yardımınızı rica ediyorum. Güvenliği ön planda ve sağlam hangi aracı tavsiye edersiniz. Başka araç derseniz onu da düşünebilirim. Saygılar sunarım
OtoFan (160 puan) tarafından | 1.7k kez görüntülendi

1 cevap

+1 oy
En İyi Cevap

Merhaba Murat bey sorunuzun yanıtına başlamadan önce şunu sormak isterim 5 kişilik bir aile için bu araçlar biraz dar değil mi? Tabi bu benim kişisel fikrim nedenine gelince bir uzun yola çıkacak olsanız ve herkes enaz bir ufak çanta bile hazırlamış olsa bagaja sığdırmanız imkansız. Bunun yanında yine böyle bir ailenin toptan yapacağı bir büyük market alış verişinde poşetleri bagaja yerleştirmede de aynı sorunları yaşıyacağı muhtemel. Araç içinde başka boş yer olmadığı içinde kucağınızda çanta ve poşetle seyehat etmek zorunda kalabilirsiniz. Ben burdan yola çıkarak belirttiğniz fiyat aralığında güvenli, sağlam ve konforlu araç olarak öncelikle birkaç sedan tavsiye edeceğim. Nedir bunlar derseniz sırasıyla Volkswagen Jetta, Toyota Corolla, Honda Civic ve Hyundai Elentra sizin için iyi birer alternatif olabilir. Yok biz illaki hatcback araç istiyoruz derseniz Golf 7 ve Auris arasında seçiminiz bence Golf 7 den yana olmalı.  Çünkü herşeyden önce yeni bir yüz, yeni bir tasarım ve herkeste olan bir araç değil. Siz bu aracı ilk kullananlardan olacaksınız, trafikte farkedileceksiniz ve aracın şeklinden yani yüzünden sıkılmanız daha uzun zaman alacak. Bunun  dışında 2 araçta gerek kalitesini gerekse güvenliğini ıspatlamış sorunsuz ve 2.elde de kolay satış imkanı bulan araçlar o yüzden bu konuda çok ayırt edici bir fark söylemem mümkün değil biri alman harikası biri japon kalitesi ama ben yine de bunlara ek olarak Opel Astra ve Hyundai İ30'a da alternatif olarak bir bakın ve öyle karar verin derim.

Expert (17.1k puan) tarafından
tarafından seçilmiş

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
12, Mart, 2013 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 4.0k kez görüntülendi
+1 oy
1 cevap
21, Kasım, 2012 cengiztastekin OtoFan (160 puan) tarafından soruldu | 344 kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
12, Mart, 2013 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 8.9k kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
0 oy
0 cevap
16, Nisan, 2015 misafir tarafından soruldu | 242 kez görüntülendi
348 soru
260 cevap
12 yorum
366 kullanıcı
Grafik Tasarım