OtoGüncel Forum
+1 oy
2.5k kez görüntülendi
Merhabalar 18 bine Peugeot 307 2003 model yarı otomatik lpg li sunroof lu 110 bin km mavi renk tandık birinden sadece ön kaput değişmiş bir aracı mı önerirsiz..... yoksa 2007 model punto 88 bin de  bel altı 4 parçası boyalı olan aracı ı???
OtoFan (160 puan) tarafından
tarafından düzenlendi | 2.5k kez görüntülendi

1 cevap

+1 oy
En İyi Cevap

Merhaba burda seçim tamamen sizin kullanış amacınıza göre belirlenmeli bence. Araçların ikside faklı özelliklere, donanımlara, motorlara ve modellere sahipler. Sizin için konfor, aksesuar ve lüks segment bir araç daha önemliyse kesinlikle Peugeot 307 çünkü araç hem full hem otomatik hemde daha fazla standart ekipmanlara sahip. Kaldıki aracın sahibini de tanıyorsunuz buda sizin için bir avantaj aracın geçmişi hakkında daha güvenilir bir bilgiye ulaşabilirsiniz. Kaputunun değiştiğini belirtmişsiniz eğer önden başka bir hasarı yada kazası yoksa hiç bir sorun teşkil etmez çünkü aracın kaputu aliminyum alaşımdan yapıldığı için en ufak bir deformasyonda dahi değişmesi gerekiyor tamiri ve düzeltilmesi pek mümkün değil düzelsede iyi sonuç vermiyor. Bunun dışında daha dar bir iç hacime sahip olmasına karşın daha yüksek modele sahip olan Punto da daha düşük silindir hacimli motora sahip olduğu için LPG'siz de az yakıt tüketir aynı zamanda düz şanzıman olması ve yüksek model olması biraz daha avantajlı hale getiriyor. 4 parça boyanında hiç bir önemi yok eğer kazası yok sadece yüzeysel boya yapılmış ise. Siz bence şuna karar verin konforlu ve donanımlı eski bir araçmı yoksa daha az donanımlı ama yüksek model daha az sorun çıkartabilcek bir araçmı? Seçiminiz şimdiden hayırlı olsun.

Expert (17.1k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
teşekkür ediyorum cevap verdiğiniz için..çok güzel açıklamışsınız...hala karasızlık yaşıyorum. Peki Hasar kayıdı olan arabaların satışı konusunda bilglendirme yapabilrmisniz...Ağır hasrı olmayan fakat bir kaç tane hasrı bulunan bir araç daha öjnerildi bana fiat punto 2006 model 14.750 ??
Öncelikle belirtmeliyim ki artık araçların hasar kayıtlarında pert kaydı yazılmıyor sadece hasar miktarları belirtiyor. Siz bu değerlerden aracın ağır hasar mı yoksa hafif hasar mı gördüğünü anlayabilirsiniz. Eğer aracın hasar kayıtlarında bir seferde 1000 TL 2000 TL 3000 TL yada ayrı ayrı tarihlerde meydana gelmiş hasarlarda böyle rakamlar görürseniz tereddüt etmenize gerek yok. Çünkü bu hasarlar eğer yetkili serviste yapılmışsa 1 kapı boyama, tampon boyama ve değiştirme gibi küçük işlemlerdir. Bunların da aracın satışında ve kullanışında hiç bir etkisi yoktur. Fakat hasar kayıtlarında tek seferde 5000 TL ve üzerinde rakam çıkıyorsa hasarı sorgulamanızda fayda var derim ama az öncede söylediğim gibi ayrı ayrı zamanlarda olan hasar toplamları 5-6 bin çıksa bile kafanızı karıştırmasın.
tekrar teşekkürler son bir soru sormak istiyorum... araba durumu şu şekilde..8 bin..4..bin.2 bin..1 bin..1 bin...hasr kayıtları mevcut ve tavan harç boyalı fiat punto 2006 model 120 binde lpg li motor da herhangi bir sorun yok baktırdım...bunun piysa fiyatı 14 750 midir? birde bu fiyata alınan araba hasar kayıtıdn dolayı sonradan elden çıkarmda sorun yaşatırmı? hasar kayıtlı araçların kasko durumu nedir?

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
12, Mart, 2013 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 8.9k kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
13, Eylül, 2012 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 543 kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
1, Ekim, 2012 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 685 kez görüntülendi
0 oy
0 cevap
18, Temmuz, 2015 Doğukan OtoFan (120 puan) tarafından soruldu | 247 kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
1, Ekim, 2012 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 471 kez görüntülendi
348 soru
260 cevap
12 yorum
366 kullanıcı
Grafik Tasarım