OtoGüncel Forum
0 oy
3.7k kez görüntülendi

merhaba 
ben 2008 model accent era select modeline akl marka lpg takdırdım fakat 1 ay sonra arabayı ilk çalıştırırken çalışmıyor marşa en az üç dört defa basınca çalışıyor. arıza göstergesi ışıgı yandı sanayiye götürdüm arıza göstergesine baktılar lpgden kaynaklandığını aracın beyni lpg yi tanımadığını ateşleme yaparken sıkıntı oluşturduğunu söylediler yetkili servise götürürsen orada aracın beynini sıfırlasın sonra düzeleceğini söyledi bu konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim

OtoFan (150 puan) tarafından | 3.7k kez görüntülendi

1 cevap

+1 oy
En İyi Cevap

Merhaba değerli okurumuz. Öncelikle belirtmek isterimki aracınız lpg ile sorunsuz çalışan araç modellerinden birisidir. Sorun tamamen LPG'nin montajı yada LPG'nin ECU'su ile ilgili. Hyundai araçlar LPG'ye tam uyum sağlar ve benzinli araç kullanımı ile LPG'li araç kullanımı arasındaki farkı hiç hissettirmez yeterki profesyonel ellere montajı yaptırılıp araca uygun ECU kullanılsın. Burada ECU'dan kastettiğimiz  Elektornik Kontrol Ünitesi'dir yani sistemin beyni. Aracın Ecu'su ile LPG'nin ECU'su birer bir örtüşmez, doğru programlama yapılmaz ve ayarlanmazsa sorun yaşamanız kaçınılmazdır. Ustanın söylediği onların tabiri ile aracın beyni ise yanlış bilgi vermiş LPG beyni ise doğru. Yapacağınız en doğru şey aracınızı LPG taktırdığınız servise götürmek ve ECU'sunu göstermek ya gerekli program düzeltmelerini yapacaklar yada araca yeni LPG ECU'su takacaklar. Kolay gelsin.

Expert (17.1k puan) tarafından
tarafından seçilmiş

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
10, Eylül, 2012 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 5.7k kez görüntülendi
0 oy
0 cevap
21, Aralık, 2015 mehmet7910 OtoFan (120 puan) tarafından soruldu | 319 kez görüntülendi
0 oy
1 cevap
12, Mart, 2013 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 15.4k kez görüntülendi
0 oy
0 cevap
18, Eylül, 2016 Recep OtoFan (120 puan) tarafından soruldu | 615 kez görüntülendi
348 soru
260 cevap
12 yorum
366 kullanıcı
Grafik Tasarım