OtoGüncel Forum
0 oy
200 kez görüntülendi

Merhabalar, size daha önceki sorumda mevcut aracımın 2000 Model Toyota Corolla 1,3 Terra olduğunu yazmıştım. Önceki soruma yanıtınız beni oldukça aydınlattı. Aracımdan çok çok memnunum ama LPG sistemimdeki bir sorun canımı sıkıyor.
Aracımda Lovato marka sıralı LPG mevcut. Aracın gazda gidişinden yada çekişinden şikayetçi değilim, fakat araç gazda iken rolantide iken rolanti ibresinde yani devirde yükselme/alçalma nadir de olsa benzinden gaza geçişlerde stop etme durum oluyor. Öncelikle gaz ayarı yaptır dediler yaptırdım. Bir sorun yok. Boğaz kelebeği temizlettim. Benzinden böyle bir durum olmadığı için boğaz kelebeğinde de sıkıntı yok diyorlar. Son olarak MAF sensörünü temizletmen gerek diyen de var, LPG sisteminin beyni değişecek diyen de var. Sizce bu sorunun kaynağı ne olabilir? Soruna sebep olan ihtimalleri bilemeden etkin çözüm üretemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim… Şimdiden teşekkürler.

Expert (12.2k puan) tarafından | 200 kez görüntülendi

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap
28, Mart, 2016 OtoGüncel Expert (12.2k puan) tarafından soruldu | 382 kez görüntülendi
0 oy
0 cevap
28, Temmuz, 2015 misafir tarafından soruldu | 178 kez görüntülendi
0 oy
0 cevap
28, Temmuz, 2015 abdullah OtoFan (120 puan) tarafından soruldu | 1.9k kez görüntülendi
0 oy
0 cevap
28, Temmuz, 2015 fatih yıldız OtoFan (120 puan) tarafından soruldu | 130 kez görüntülendi
348 soru
260 cevap
12 yorum
366 kullanıcı
Grafik Tasarım